Будівництво когенераційної електростанції «під ключ» (600кВт) та поставка термомасляних електрокотлів (720кВт), ДП «Павлоградський хімічний завод», м. Павлоград, Україна (2017-2018рр.)
В рамках розвитку технологічного виробництва та впровадження енергоефективних технологій, були виконані проектні роботи, поставка обладнання, будівельно-монтажні роботи «під ключ» енергоцентру для забезпечення технологічним теплом та електроенергією виробництва в складі когенераційної електростанції 600кВт на базі агрегату MWM TCG 2016V12 та поставка термомасляних електрокотлів компанії Ascentec, потужністю 720кВт.
Реконструкція установки утилізації протипіхотних мін ПФМ-1 з переведенням системи утилізації тепла на термомасло,ДП «Павлоградський хімічний завод», м. Павлоград, Україна (2016-2017рр.)
В рамках реконструкції системи утилізації тепла та використання теплової енергії, були виконані проектні роботи, поставка обладнання, монтажні роботи «під ключ».
Проектом передбачено переведення системи утилізації тепла з використанням води на термомасло, що дозволило виключити замерзання теплоносія в зимовий період, покращення умов експлуатації, а також значно збільшити термін служби всієї системи.
«Розробка проектної документації на реконструкцію 32-х котелень», м. Миколаїв, Україна (2017р.)
В рамках програми «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» нашою компанією були виконані проектні роботи стадії «П» і ТЕО для 32-х об'єктів ЖКГ м. Миколаїв.
Всі роботи виконані згідно норм і правил ДБН та процедурних вимог Світового Банку
Проект підігріву повітря обжигової печі, ПАТ «Ватутінський комбінат вогнетривів», м. Ватутіне, Україна (2017р.).
В 2017 році компанією «Інтеренерго» виконаний «під ключ» проект підігріву повітря, що використовується для горіння та подачі лушпиння в обжигових печах.
Підігрів повітря здійснюється за рахунок пари від котлів-утилізаторів, використовуючи вторинний ресурс технологічного процесу обпалювання сировини.
«Інтеренерго» було розроблено концепцію проекту, виконано проектну документацію, здійснено постачання всього комплекту обладнання та матеріалів, були проведені монтажні роботи та введено об'єкт в експлуатацію.
Дана робота дозволила замовнику за рахунок вторинних невикористаних раніше ресурсів здійснити економію 6,2% газо утворюючого палива, що в еквіваленті складає 147тис.м3 природного газу в рік.
Основні параметри проекту:
- тиск пари – 3бари; - температура гарячого повітря – 120ºС; - витрата пари на нагрів повітря – до 700кг/год.
Роботи по енергозбереженню виробничого цехуДП "НВО "Павлоградський хiмiчний завод", м. Павлоград, Україна(2015р.)
В 2015р. групою компанiй "Iнтеренерго" були виконанi роботи на ДП "НВО "ПХЗ" по проектуванню та будiвництву "пiд ключ" системи енергозабезпечення нового виробничого цеху з використанням в якостi теплоносiя термiчної олiї t =130ºC i води t =95ºC для обiгрiву та пiдтримання необхiдних температур в технологiчному обладнаннi.
Об'єм проектування та робiт передбачав як розробку нового теплового пункту, так i повний комплекс робiт в технологiчному цеху.
Робочий проект по технічному переоснащенню котельної для опалення та гарячого водопостачання житлових об'єктів та соцкультпобуту, м. Викса, мікрорайон Ювілейний (2014р.)
Групою «Інтернерго» виконана розробка проекту по технічному переоснащенню котельної для опалення та гарячого водопостачання житлових об'єктів та соцкультпобуту з метою заміни морально та фізично застарівши існуючих котлів та покращення якості постачання споживачів гарячою водою та з метою економії енергоресурсів, зниження собівартості теплової енергії, покращення якості наданих послуг в частині гарячого водопостачання.
Замість існуючих котлів КВ-ТС-1№7 та №8 загальною потужністю 2,32МВт передбачається встановити водогрійний котел Logano S825L потужністю 5,2МВт з автоматизованими блочними горілками для спалювання природного газу. Котельна використовується для потреб гарячого водопостачання споживачів м. Викса.
Після технічного переоснащення теплова потужність котельної складе 12,16МВт, підключене навантаження по гарячому водопостачанню – 4,477МВт.
Реконструкція системи паропостачання споживачів шинного виробництва,Завод «Дніпрошина»,м. Дніпропетровськ, Україна,(2013р.)
Виконаний комплекс робіт «під ключ» по реконструкції з оптимізацією системи паропостачання споживачів заводу з виробництва шин.
Необхідність робіт зумовлена наступними обставинами:
- зменшенням кількості споживачів пари в головному виробничому корпусі; - наявністю значних теплових втрат, в зв'язку зі зміною виробничої ситуації; - низькою ефективністю використання енергоресурсів.
Для усунення вказаних проблем в експлуатації системи паропостачання виробництва була виконана реконструкція по розробленому НПП Інтеренерго проекту, який передбачає:
- поставку та монтаж двох РОУ 20 (1,6-230)/(0,9-190); - поставку та монтаж РУ5-1,6/0,9-230; - встановлення нової парової перемички; - переведення системи паропостачання головного виробничого комплексу на один паропровід (замість двох).
В результаті проведеного комплексу робіт знижені теплові втрати на 1,8Гкал/г., що склало близько 8-10%, в основному за рахунок зниження витрат на транспортування пари тільки по одному паропроводу.
Пускові та налагоджувальні роботи завершені у лютому 2014р., по результатам виданий технічний звіт.
Роботи з подальшої оптимізації енергогосподарства продовжуються.
Розробка концепції та проекту по зниженню затрат на енергоресурси при виробництві основної продукції,Завод «Дніпрошина», м. Дніпропетровськ, Україна,(2013р.)
Вказана робота являється частиною комплексу заходів щодо приведення до ладу енергетичного господарства заводу та підвищення ефективності використання енергоресурсів при виробництві шин.
Виконання даного проекту складається з двох частин:
Проектно-конструкторські роботи по загально-цеховим системам:
заміна деаератора ДСА-100/50 на ДСА-25/15 з заміною підживлюючих насосів;
модернізація системи зберігання базового запасу води (перегрітої та охолоджуючої);
модернізація комунікацій подачі хімочищеної води, конденсата та технологічних викидів;
модернізація/реконструкція котельної;
встановлення локальних котельних.
Модернізація систем каналів технологічного обладнання:
зміна схем підключення форматорів-вулканізаторів каналу до комунікацій;
використання модульної установки приготування енергоресурсів.
Проектом передбачена автоматизація всіх технологічних процесів.
Проектно-конструкторські роботи закінчені в I кварталі 2014р.
Реалізація даного проекту до кінця 2014 року дозволить зменшити вдвічі витрати енергоресурсів на виробництві продукції.
Розробка техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) будівництва когенераційних установок на базі існуючих котельних міста,ВАТ «Мордовська електротепломережева компанія», м. Рузаївка, Республіка Мордовія,(2012р.)
Для даного підприємства розроблена концепція будівництва на базі існуючих морально-застарілих котельних сучасних енергоцентрів з установкою когенераційних енергоблоків, що дозволить суттєво збільшити енергоефективність теплових мереж, особливо в зимовий період.
Концепцією запропонована модернізація 3-х основних котельних з середньою окупністю інвестицій 3-4 роки.
Реконструкція котельних запланована з створенням інфраструктури, необхідної для нормальної роботи КЕС.
В складі ТЕО виконані всі техніко-економічні розрахунки, необхідні для обґрунтування інвестицій.
Розроблені питання максимального використання існуючого набору обладнання та теплових схем котельних, що дозволить Заказнику суттєво знизити вартість комплекса будівництва.
Розробка робочого проекту та спорудження надземного газопроводу (замість існуючого підземного) на ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод», м. Павлоград, Україна, (2012-2013рр.)
ПрАТ «НПП Інтеренерго» виконало в 2012-2013рр. по власному проекту прокладення надземних газопроводів (замість існуючих раніше підземних) на ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод», що складається в тому числі з:
ділянка Ду200мм, довжиною 370м
ділянка Ду65мм, довжиною 130м
Дана робота виконана з метою заміни морально застарілих та фізично зношених ділянок газопроводів, що не піддаються контролю їх стану через підземне розташування в районі пішохідних доріжок.
Робочим проектом передбачено спорудження газопроводів в повній відповідності з сучасними нормативно-технічними документами (НТД):
ДБН В.2.5-20-2001. Газопостачання;
Правил безпеки систем газопостачання України.
При спорудженні газопроводів були дотримані всі вимоги робочого проекту НТД.
Розробка проекта та спорудження газопроводу для подачі газу на установку утилізації твердопаливних елементів на ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод», м. Павлоград, Україна, (2012р.)
ПрАТ «НПП Інтеренерго» в 2012 році розробило та забезпечило спорудження газопроводу, протяжністю ≈2 км на території ДП «НВО «ПХЗ».
Зважаючи на умови проходження по заводу, своєю великою протяжністю – об'єкт можливо кваліфікувати як зовнішній газопровід середнього тиску, з загальною витратою газу 374,0 нм3/г.
Для зниження тиску природного газу перед споживачами проектом передбачений газо регуляторний пункт (ГРПШТ) шкафного типу з двома лініями редуціювання.
ГРПШТ укомплектований фільтром, регулятором тиску газу, запобіжною та запірною арматурою, вузлом обліку витрати природного газу та коректором об'єму газу.
Введення газопроводу в експлуатацію дозволило підприємству забезпечувати утилізацію фрагментів корпусів двигунів та твердопаливної крихти.
Одночасно ПрАТ «НПП Інтеренерго» забезпечувало технічну підтримку та захист при виконанні експертизи проекта в державних органах, а також при реєстрації газопроводу.
Розробка проектної документації на установки газоочищення для ТОВ «СГМК-Фероплави», м. Новокузнецьк (2012р.)
В 2011р. ПрАТ «НП Інтернерго» виконало розробку проектної документації на установки за трьома електропечами технологічних газо-очисток для об'єкта з виробництва ферросилікомарганцю марки МнС17 на замовлення ТОВ «СГМК-Ферросплави», м. Новокузнецьк.
Проектні роботи проводились сумісно з Генеральним проектувальником по даному об'єкту – ТОВ «Сибстрой-проект».
Проектування проводилось в одну стадію – одночасно випускалась проектна і робоча документація (в усіх частинах).
Реалізація проекта дозволить підприємству-замовнику виробляти 45 000т/год. ферросилікомарганцю марки МнС17.
Розробка проекту на установку 4-х компресорів, виробництва фірми "MAN TURBO", в цеху компресії повітря на ПАТ "Алчевський металургійний комбінат", м. Алчевськ, Україна, (2012р.).
У 2012г. ПрАТ «НПП Інтеренерго» розробило технологічну частину робочого проекту цеху компресії повітря №4 ПАТ «Алчевський металургійний комбінат», де встановлюються чотири компресори виробництва фірми «MAN TURBO», Швейцарія, продуктивністю 160 тис. м3/година кожний.
Роботи виконувалися спільно з Генеральним проектувальником по цій роботі - ДП УкрНТЦ"Енергосталь". Цей проект виконаний для організації і проведення будівництва нового цеху компресії повітря для кисневої станції "AIR LIQUIDE".
В першу чергу передбачається установка 3-х компресорів, друга черга - 1 компресор.
Для ремонту устаткування передбачається мостовий кран вантажопід'ємністю 50/12,5т., виходячи з ваги найбільш важкої частини компресора (50т.).
Усе устаткування раціонально розміщене у будівлі завдовжки 78м. і шириною 24м.
Реконструкція котла типу ЛМЗ-90/34 ст. №4, встановленого на ПЕВС ПАТ "МК "АЗОВСТАЛЬ",м. Маріуполь, Україна, (2012р.)
У 2012р. ПрАТ "НПП Інтернерго" виконало проект реконструкції котла типу ЛМЗ-90/34 ст.№4, встановленого на ПЕВС ПАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ» в м. Маріуполь.
Існуючий котел типу ЛМЗ-90/34 ст.№4 не відповідає по своїй конструкції вимогам сьогоденності, у зв'язку з погіршенням якості початкової води в умовах Донецької області.
В результаті цього котел має завищені показники продувки (понад 10%), що призводить до значних втрат тепла, котельної води і недовиробітку пари.
У розробленому проекті прийняті наступні технічні рішення з реконструкцією основних елементів котла:
заміна існуючих облаштувань сепарації першого ступеню в верхньому передньому барабані на нові;
заміна існуючих облаштувань сепарації першого ступеня у верхньому задньому барабані на жалюзійно-дросельні сепаратори і установка нової дірчатої стелі;
встановлення 6-ти циклонів у верхньому задньому барабані (другий ступінь випару);
організація третього ступеня випару в двох виносних циклонах, що встановлюються з фронту котла;
збільшення міри екранування топки шляхом установки двох додаткових панелей бічних екранів з боку фронту і збільшення поверхні нагріву стельового(фронтового)екрану;
зміна кількості і трасування труб, що відводять воду і пар, з реконструкцією схеми циркуляції.
Реалізація проекту дозволить забезпечити вироблення котлом пари номінальних параметрів і необхідної якості.
Розробка проектної документацiї по спорудженню установки термiчної утилiзацiї вiдходiв переробки сирого бензолу, ТОВ "НВП "Зоря", м. Рубiжне, Україна, (2011)
Компанiя ПрАТ "НПП iнтеренерго" виконала комплекс робiт по проектуванню, розробцi оригiнальних конструкцiй, виготовленню нестандартного обладнання, поставцi, монтажу та пуско-наладцi об'єкта.
Робочим проектом передбачається спорудження установки по термiчнiй утилiзацiї вiдходiв переробки сирого бензолу з утилiзацiєю тепла газiв, що виходять в парових котлах-утилiзаторах.
Установка складається з двох блокiв. До складу кожного входять: термокамера, котел-утилiзатор, економайзер, газо очистка та тяго-дуйнi машини.
Згорання вiдходiв передбачено в термокамерi власної оригiнальної конструкцiї. Термокамера складається з вертикальної цилiндричної топки та горизонтального газоходу.
Пристрій пальника розташований у верхнiй частинi топки, та включає в себе пальник для згорання рiдких вiдходiв переробки сирого бензолу та газовий пальник. В нижню частину термокамери подається вiдпрацьований луг пiсля сiрчано-кислотної промивки та кисла смолка в процесi сiрчанокислотної очистки. Пiд дiєю високої температури вiдбувається випаровування розчину та розплавлення сухого залишку. Розплав видаляється з термокамери, охолоджується та вивозиться. Продукти згорання з термокамери через пароперенагрiвач потрапляють в котел-утилiзатор.
Для пiдвищення ефективностi роботи газоочисної установки, згорання вiдходiв органiзовано таким чином, що сумiш компонентiв згорає в термокамерi одного з блокiв, в той час як в термокамеру другого блоку подається сумiш вiдходiв, що не мiстить сiрки. Продукти згорання, що не мiстять сiрки вiдводяться через байпасний газохiд, оминаючи газо очистку.
Для зниження температури продуктiв згорання перед котлами-утилiзаторами до необхiдної величини передбаченi лiнiї рециркуляцiї продуктiв згорання пiсля економайзерiв в термокамери.
Застосування спецiальних пальникiв власної оригiнальної конструкцiї дозволяє забезпечити оптимальнi умови для згорання кожного виду вiдходiв.
До установки передбаченi котли-утилiзатори паропродуктивнiстю 8,5 т/год.
Максимальна паропродуктивнiсть двох блокiв - 17 т/год. Параметри пари Р=1,4МПа, t=250ºС.
Для поповнення втрати пари та конденсату, для нормальної експлуатацiї котлiв-утилiзаторiв та отримання пари необхiдної якостi, передбачена хiмводоочистка та де аерацiйно-поживна установка. Хiмводоочистка вибрана на повну продуктивнiсть котлiв-утилiзаторiв.
Технiчнi характеристики установки:
Вiдходи, що утилiзуються: Сирий бензол, головна фракцiя сирого бензолу, кубовi залишки, кисла смолка, луг пiсля мийки.
Розробка проектної документації для будівництва паропроводів гострої пари,ВАТ «Мосенерго», м. москва (2011р.)
Компанія ПрАТ «НПП Інтернерго» успішно виконала розробку проектної документації для будівництва трубопроводів гострої пари. Займалась безпосередньо розробкою монтажно-збірних креслень, та специфікацією до них, розрахунками паропроводів на міцність з урахуванням всіх супутніх навантажуючи факторів (тиск, вага, температурне розширення та ін.) з розрахунком на компенсацію теплових подовжень, яка може здійснюватись за рахунок самокомпенсації чи шляхом встановлення компенсаторів, з розрахунком на вертикальне навантаження від ваги трубопроводу, наповненого водою чи покритого ізоляцією, або ж на зусилля, що виникають від теплового розширення трубопроводів.
Реконструкція схем сепарації та циркуляції котлової води котла ТКЗ-120/34 (СТ №2) ПЕВСПАТ «МК «Азовсталь», м. Маріуполь, Україна (2011 р.)
Виконано проект реконструкції сепараційних пристроїв котла ТКЗ-120/34 (ст..№2) ПЕВС ПАТ «МК Азовсталь» з метою досягнення заданих параметрів перегрітого пару та забезпечення безаварійної роботи котла з номінальною паропродуктивністю.
Внаслідок незадовільної роботи сепараційних пристроїв, котел працював зі зниженою паропродуктивністю, та мав перевищену безперервну продувку, що знижувало економічні показники роботи котла.
Проект реконструкції передбачає наступні основні технічні рішення.
Перша ступінь випарювання розміщена в барабані. Існуючі внутрішньо барабанні пристрої демонтуються в повному обсязі. В барабані компактно встановлені внутрішньо барабанні циклони, короб, пакети жалюзійно-дросельні, роздільні листи, пристрій фосфатування. Внутрішньобарабанні пристрої виконані зйомними та розміщені таким чином, що можливий вільний доступ до внутрішньої поверхні барабана. Пароводяна суміш від випарювальних поверхонь чистого відсіку поступає в барабан в роздаючий короб, що дозволяє рівномірно розподілити пароводяну суміш по внутрішньо барабанним циклонам. В циклонах, які являються центробіжними сепараторами, відбувається відокремлення вологи від пари. В жалюзійних кришках циклонів, а також в жалюзійно-дросельних пакетах відбувається додаткове висушування пари. В першу ступінь випарення включені фронтовий та задній екрани, а також котельний пучок, в другу - бокові екрани.
Реконструкція передбачає частковий демонтаж та зміну трасировки внутрішньо котлових трубопроводів, а також часткову реконструкцію бокових екранів, нижнього барабану, сходин та площадок, обмурівки та ізоляції.
В результаті реконструкції досягнуті наступні показники:
Продуктивність парового котла ТКЗ-120
номінальна після проведення реконструкції 120 т/год.
Номінальні параметри пару:
надмірний тиск 3,4 МПа
температура 420ºС
Розрахункова витрата палива на котел
Природній газ 1727 нм3/год.
Коксовий газ 4532 нм3/год.
Доменний газ 69930 нм3/год.
Максимальна температура вихідних димових газів 161ºС Витрата поживної води на котел 126,0 т/год. Межі регулювання паропродуктивності парового котла 50-100% Тривалість пуску парового котла від початку розжигу до набору номінального навантаження з холодного стану 1,5 год. Коефіцієнт корисної дії парового котла 89,3%
Розробка проектної документації загальностаціонних паропроводів гострої пари, Тобольська ТЕЦ, м. Тобольск (2009р.)
Тобольська ТЕЦ (Тюменська область) є структурним підрозділом виробничої компанії ВАТ «Фортум», діяльність якої зосереджена на Уралі та Західнім Сибіру. Компанія виробляє та реалізує теплову та електричну енергію. Сумарна встановлена потужність філіалів та ДЗО компанії складає по електроенергії 3 454МВт, по тепловій енергії – 12 234,5 Гкал/г.
Теплова схема Тобольської ТЕЦ запроектована з перехресними зв'язками по трубопроводах високого та низького тиску. Для збільшення надійності, крім головної парової магістралі робочим тиском Рр=140кгс/см², робочою температурою tр=560°C, що проходить по всій станції, в межах кожних двух турбін передбачається ще один збір гострого пару, головні паропроводи промислових котлів також виконані в двухнитковому вигляді.
Компанія ПрАТ «НПП Інтернерго» успішно виконала розробку проектної документації загальностаціонних паропроводів гострої пари для їх будівництва з розробкою монтажно-збиральних креслень, специфікацій до монтажно-збиральних креслень, розрахунками паропроводів на міцність з урахуванням всіх супроводжуючих факторів (тиск, вага, температурне розширення та ін.), з урахуванням компенсації теплових подовжень, яка може здійснюватись за рахунок самокомпенсації чи шляхом установки компенсаторів, з урахуванням вертикального навантаження від маси трубопровода, наповненого водою чи вкритого ізоляцією, та на зусилля, що виникають від теплового розширення трубопроводів.
В об'єм проектування ввійшли:
- паропроводи в межах котлів ст.№№ 1÷5; - Загальностаціонні котла ст..№4; - Паропроводи на НХК; - Паропроводи Турбогенераторів ст.№№ 1÷3.
Реконструкція системи теплопостачанняПАТ "Дніпровагонмаш" для забезпеченняавтономної роботи енергогосподарства заводу, ПАТ «Дніпровагонмаш», м. Кам'янське, Україна
На ПАТ "Дніпровагонмаш", м. Дніпродзержинськ, виконано комплекс робіт по реконструкції існуючої системи теплопостачання, у зв'язку з припиненням постачання теплових енергоресурсів (суміші коксо-доменного газів і пару) з поруч розташованого заводу і переходом на автономний режим теплозабезпечення. При цьому, реконструкції піддана вся існуюча система теплопостачання виробничих, адміністративних будівель і приміщень:
- в основній котельній заводу проведена заміна морально застарілого і фізично зношеного парового котла типу ШБ-А7 на три водогрійних котли типу КСВа-3,15 "АЧ" загальною продуктивністю 9,45 МВт; - в приміщенні лісосушки споруджена топкова з установкою двох водогрійних котлів типу "NOVELLA RAI"; - в майстерні по ремонту вентиляційного устаткування (у топковій) встановлено один водогрейний котел "NOVELLA RAI"; - в приміщенні залізничного цеху організована топкова з установкою двох котлів.
Всі об'єкти, які були реконструйовані переведені на спалювання природного газу, що потребувало, у свою чергу, зміни системи газопостачання заводу. Окрім вказаних робіт, виконана часткова реконструкція заводських теплових мереж, що дозволило оптимізувати теплові потоки, раціоналізувати завантаження устаткування, і, тим самим, забезпечити економію енергоресурсів.
Основна котельна і топкові заводу максимально автоматизовані, що дало можливість забезпечити експлуатацію устаткування з мінімальною кількістю експлуатаційного персоналу. Виконаний комплекс робіт дозволив ПАТ "Дніпровагонмаш":
- забезпечити економію енергоресурсів; - досягти незалежності підприємства від постачальників енергоресурсів.
Проектування котлів-утилізаторів, ТОВ «Новоуренгійский газохімічний комплекс», м. Н. Уренгой
Компанія ПрАТ «НПП Інтернерго» розробила проект будівництва котельного острова для потреб ПГУ-120, розташованого на території ТОВ «Новоуренгойський газохімічний комплекс». Парова станція виконана на базі двох турбін LM 6000 PD виробництва GE, двох котлів-утилізаторів та однієї парової турбіни C11-R16-EX від компанії SNM.
В об'єм проекту входить:
розробка сумісно з ЗАТ «Енергомаш» (Бєлгород) конструкції двухконтурного котла-утилізатора;
розробка конструкції деаераціойної установки;
проект установки та обв'язки котельного агрегату.
Паровий котел-утилізатор (КУП) призначений для роботи в складі паро газової установки. Гріючим середовищем в КУП слугують відпрацьовані в газовій турбіні продукти згорання природного газу. Для підвищення ефективності утилізації тепла димових газів та зниження температури газів, КУП устатковується газовим підігрівачем конденсату (ГПК). В ГПК відбувається нагрів конденсату парової турбіни який поступає в деаератор. Для підігріву води встановлюється водоводяний теплообмінник. В якості підігріваю чого середовища для підігріву води використовується конденсат після ГПК. Конструкція котла газощільна. КУП спроектовано у вигляді транспортабельних блоків максимальної виробничої готовності , що дозволяють монтаж блоками. Котлоагрегат оснащений системою байпасного викиду димових газів, що забезпечують відведення їх в атмосферу, пропускаючи КУП. Система байпасного викиду димових газів складається з металоконструкцій, байпасного клапана, шумоглушника та димової труби.
Технічні характеристики котлів-утилізаторів при роботі в умовах ISO: Параметри при 100% ГТУ
Температура повітря зовні -13,1°С Номінальна паропродуктивність
контура високого тиску (ВТ): 40 бар - 44,8 т/ч; 60 бар - 41,8 т/ч
контура низького тиску (НТ) 40 бар - 13 т\ч; 60 бар - 15 т\ч
Номінальний тиск пари
контура високого тиску: 40 бар - 4,0 МПа; 60 бар - 6,0 МПа
контура низького тиску: 40 бар - 0,53 МПа; 60 бар - 0,78 МПа
Номинальная температура пару ВТ/НТ за котлом
40 бар - 427/238 °С
60 бар - 427/261 °С
Температура поживної води перед контуром НТ
40 бар - 154 °С
60 бар -168 °С
Теплова потужність ВВТО
40 бар - 3 МВт
60 бар - 5 МВт
Температура конденсата при вході в ГПК
40 бар -52 °С
60 бар - 52 °С
Температура конденсата при виході з ГПК
40 бар - 141 °С
60 бар - 143 °С
Витрата конденсата через ГПК
40 бар - 57 т/ч
60 бар - 56 т/ч
Температура газів на виході з котла
40 бар - 100 °С
60 бар - 95 °С
Аеродинамічний опір газового тракту котла до зрізу димової труби - не більш, ніж 3000 Па
ТЕХНІЧНИЙ ПРОЕКТ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОВОГО МІКРОРАЙОНУ. м. Челябінськ (2008р.)
Для комунального господарства м. Челябінська виконаний технічний проект забезпечення централізованого енергопостачання житлового мікрорайону, який будується.
Виконаний «НПП Інтеренерго» проект дозволяє комплексно вирішити задачу енергопостачання, з урахуванням динаміки забудови житлового мікрорайону, а також забезпечити планомірне і раціональне фінансування об'єктів, що будуються.
За замовленням ТОВ «Стройком» розробка принципової схеми електропостачання мікрорайонів в центральному районі м. Челябінська з перспективою застосування власного джерела електропостачання – міні ТЕЦ:
• аналіз існуючих проектних рішень, адаптація й інтеграція у складі нового проекту; • режими роботи мережевого району, зовнішнє електропостачання, динаміка розвитку мереж; • побудова міні ТЕЦ, паралельна робота з мережею; • модернізація теплофікаційних котелень; • фінансовий аналіз проекту побудови міні ТЕЦ.
Необхідність роботи обумовлена тимчасовим розривом в проектуванні району забудови, і перспективному розвитку системи електропостачання прилеглого мережевого району, що забезпечує живленням 110/10 кВ район забудови. Виникаючий дефіцит електричної потужності не покриває жоден близько розташований об'єкт зовнішнього електропостачання 110/10 кВ.
Оскільки район забудови є енергодефіцитним не тільки за попитом електричної енергії, але і за попитом споживаної теплової енергії, - розглядається можливість будівництва міні ТЕЦ, яка є когенераційною електростанцією на базі п'яти газопоршневих електростанцій, одиничною потужністю 2 МВт. Міні ТЕЦ і існуючі дві котельні теплофікацій будуть єдиним енергоцентром, що має загальне допоміжне устаткування і комунікації.
Проектні рішення:
- забезпечують надійне електропостачання, як від двох опорних джерел, так і побудову третього — міні ТЕЦ;
- враховують динаміку забудови району, режими роботи електричних і теплових мереж з інтеграцією в них міні ТЕЦ і без неї (до ухвалення рішення про її будівництво).
Виконаний фінансовий аналіз побудови міні ТЕЦ і аналіз чутливості проекту підтверджує інвестиційну привабливість створення локального енергогосподарства для забезпечення комерційних і цивільних споживачів. Показано, що порівняно з варіантом оплати за приєднану потужність, забезпечується велика рентабельність і капіталізація інвестицій.
На основі виконаних опрацьовувань можливе створення уніфікованої методики, що дозволяє надалі прискорити рішення подібних задач, житлових мікрорайонів крупних мегаполісів, що незмінно виникають при прискореному будівництві.
ГАЗОПОРШНЕВАКОГЕНЕРАЦІЙНАЕЛЕКТРОСТАНЦІЯПОТУЖНІСТЮ16МВт, ВАТ«Компанія«Західбудінвест» Львівськаобласть, Україна(2008-2009 рр.)
ЗАТ «НПП Інтеренерго» виконало робочий проект електростанції потужністю 15664 кВт на базі чотирьох агрегатів типу «Deutz TCG 2032V16» в с. Муроване, Львівської області.
Спорудження електростанції передбачається в новій будівлі, при цьому газопоршневі агрегати розміщуються на відмітці 0,000мм в звукоізольованому приміщенні. Електрична потужність з клем генераторів надходить на шини ГРУ 6кВ.
Кожним газопоршневим агрегатом при охолодженні рубашки двигуна виділяється разом з вихлопними газами 4090 кВт теплової енергії, яка утилізується за рахунок встановлення за кожним агрегатом теплоутилізатора типу КУВ-2,0 (розробка ЗАТ «НПП Інтеренерго»; мережева вода нагрівається до 1050ºС).
В якості палива для ГПА використовується природний газ, що подається від газопроводу високого тиску Р=1,1 МПа, діаметр 500мм.
Тиск природного газу перед ГПА 80 Мбар, максимальна витрата газу на чотири агрегати складає 3928 м3/год. Для утримання тиску природного газу встановлюється газорегуляторний пункт (ГРП) с регулятором тиску РДГ 50-Н (М).
До комплекту поставки газопоршневого агрегату Deutz ТСG 2032 V 16 входить система «Тоtal Еlесtronic Management» (ТЕМ), яка забезпечує контроль и нагляд за усіма функціями газового двигуна, а також агрегатів власних потреб в одному єдиному блоці, з використанням контролера «Deutz Energy».
Когенераційна електростанція є джерелом с вироблення електроенергії трьома 3-фазними генераторами типу АVК DIG 150 м/6. Потужність, що виробляється кожним агрегатом, дорівнює 3916 кВт, напруга електроенергії 6,3 кВ.
УтилiзацiяпротипiхотнихмiнПФМ – 1, ДП"НВО"ПавлоградськийХiмiчнийЗавод",м. Павлоград, Дніпропетровська область, Україна, (2008р.)
В рамках мiжнародних програм "Партнерство заради миру" Україна - НАТО з НАМСА по комплекснiй утилiзацiї протипiхотних мiн ПФМ - 1, непридатних для подальшого використання, "НПП Iнтеренерго" була розроблена та впроваджена "пiд ключ" технологiя термiчного i хiмiчного знешкодження продуктiв утилiзацiї протипiхотних мiн ПФМ - 1 для Державного пiдприємства "Науково-виробниче об'єднання "Павлоградський хiмiчний завод" (ДП "НВО "ПХЗ").
Вищевказана технологiя виконана на базi устаткування власної розробки, виготовлення i використання в проектi зарубiжних зразкiв устаткування, зокрема сухих фiльтрiв по нейтралiзацiї Caldo (Великобританiя).
Технологiя термiчного i хiмiчного знешкодження, що розроблена i упроваджена "НПП Інтеренерго", дозволяє забезпечити не лише чистоту викидiв при утилiзацiї боєприпасiв нижче за ГДК, але й отримувати до 1,25Гкал утилiзованого тепла у виглядi гарячої води для пiдвищення енергоефективностi використання енергоресурсiв на ДП "НВО "Павлоградський хiмiчний завод".
Паропровід високого тиску для ПГУ-300, ВАТ «Алчевський металургійний комбінат», м. Алчевськ,Україна (2008р.)
ЗАТ «НПП Інтеренерго» виконано проект пускового паропроводу від діючої ТЕЦ-ПВС комбінату до парогазової установки, що будується, включаючи РОУ 70/30-65. Загальна протяжність по території комбінату склала біля 1500м, крім того по території ТЕЦ-ПВС - 100м, основний діаметр труб 325х19мм, сталь 20.
Особливістю даного проекту є те, що запроектовано суміщене РОУ, що дозволяє працювати як від блоку котлів середнього тиску, так і від блоку котлів високого тиску. Проектування ускладнювалося тим, що паропровід встановлюється на естакадах під газопроводи доменного газу великого діаметру, що проектуються інститутом «Дипросталь», а також наявністю на шляху прокладки паропроводу значного числа різних комунікацій, на території комбінату. Проектування паропроводу виконано відповідно до Правил побудови і безпечної експлуатації трубопроводів пари і гарячої води, розрахунки на міцність від всіх видів навантажень виконувалися за спеціалізованою програмою.
Проектування велося з урахуванням можливого виготовлення основних елементів паропроводів українськими виробниками, включаючи гнуті ділянки труб.
Комбіноване РОУ також може бути виготовлено і укомплектовано в основному продукцією українського виробництва.
Закінчений проектуванням паропровід розглянуто Замовником і передано у виробництво.
Паропровід, що вмонтовується, входить в комплекс будівництва газотурбінної електростанції комбінованого циклу потужністю 303МВт на базі газотурбінного двигуна "Mitsubishi".
Аварійно-резервна автономна електростанція потужністю 12МВт на базіCaterpillerб м. Геленджик, Краснодарського краю (2008 р.)
Розроблено проект і робочу документацію на аварійно-резервну автономну електростанцію загальною потужністю 12МВт на базі силових машин фірми «Caterpiller».
У складі електростанції використані агрегати двох призначень:
- Газопоршневі агрегати резервного електропостачання типу G3520С, у кількості 4 одиниць по 1,95 МВт кожна, загальною потужністю 7,8 МВт; - Дизельні агрегати аварійного електропостачання типу 3512 MUJ, у кількості 4 одиниць по 1,02 МВт кожна, загальною потужністю 4,08 МВт.
Основні режими роботи резервно-автономної електростанції:
- Паралельна робота з промисловими електромережами для електропостачання внутрішньомайданчикових споживачів (в межах виділеного навантаження);
- Резервне електропостачання внутрішньомайданчикових споживачів при відключенні промислового електропостачання 10кВ, що здійснюється газопоршневими генераторними установками (в межах виділеного навантаження);
- Автономне аварійне електропостачання внутрішньомайданчикових споживачів, що здійснюється від дизельних генераторних установок при підвищеній сейсмічній активності в районі об'єкту, унаслідок якої можуть бути зруйновані інженерні комунікації, що поставляють на об'єкт природний газ і електроенергію напругою 10кВ. Для підвищення надійності газопоршневі генераторні установки і дизельні генераторні установки розміщені в окремих, не зв'язаних між собою, приміщеннях.
Дизельні генераторні установки типу 3512 MUJ при експлуатації знаходитимуться в режимі «гарячого резерву», який забезпечується підтримкою системи охолоджування двигунів при температурі 40-500ºС за рахунок електропідігріву.
Газопоршневі генераторні установки типу G3520С знаходяться в постійній роботі, і їх режим визначається графіками Замовника залежно від необхідного навантаження. Для постійного спостереження і обслуговування резервно-автономної електростанції передбачається чотири спеціально навчених оператора (мотористи), а системи автоматики і електроустаткування працюють без постійного обслуговуючого персоналу, у зв'язку з високим ступенем автоматизації. Таким чином, спроектована аварійно-резервна автономна електростанція повністю відповідає своєму призначенню, для гарантованого забезпечення електроенергією гірського пансіонату, розташованого в зоні підвищеної сейсмічної активності, за рахунок подвійного резервування.
Деаераційна установка, 2006-2008рр.Кірішська ГРЕС, м. Кіріші, Ленінградська область.
Розробка базового інжинірингу, конструкторської документації та виготовлення де аераційно-живильної установки для блоку 300МВт Кірішської ГРЕС.
РЕКОНСТРУКЦІЯ КОТЛА ТС-35 №3 СЕРЕДНЬОГО ТИСКУВАТ «Крюківський вагонобудівний завод», м. Кременчук, Україна (2006-2007 рр.)
Виконано комплекс робіт по реконструкції котла типу ТС-35 ст.№3 з підвищенням його паропродуктивності з 35 т/год до 50 т/год. При цьому замінені основні елементи котла:
• барабан котла, включаючи сепараційні пристрої; • топкова камера котла, разом з пальниковими пристроями; • пароперегрівач котла, включаючи пароохолоджувач.
При розробці нових вузлів котла застосовані сучасні рішення: топкова камера конструктивно виконана з щільним розташуванням екранних труб, що збільшило їх теплосприйняття і дозволило, при існуючих габаритах топки, підвищити ефективність променистого теплообміну.
Застосовані сучасні пальники, що дозволяють забезпечувати роботу котла в трьох режимах:
• при спалюванні природного газу; • при спалюванні мазуту; • при сумісному спалюванні газу і мазуту.
Застосування сучасних рішень дозволило підвищити продуктивність котла на 15 т/год, а коефіцієнт корисної дії на 3%.
Робочий проект розроблено відповідно до вимог нормативної документації і з урахуванням специфіки вагонобудівного підприємства. Фактично, з морально застарілого і фізично зношеного устаткування отримано оновлений котел, оснащений сучасною автоматикою.
У зв'язку з тривалою попередньою експлуатацією котла (понад 40 років), в період реконструкції було виконано експертне обстеження елементів котла, що залишаються для подальшої експлуатації: каркаса, водяного економайзера, повітряподігрівача.
На підставі комплексу виконаних робіт по діагностиці елементів котла, було отримано висновок експертизи, що дає право експлуатувати котел протягом 20 років, за умови виконання регламентних робіт. Таким чином, виконана реконструкція котла із заміною найбільш зношених елементів і контроль стану металу елементів, залишених для подальшої експлуатації, дозволили продовжити ресурс котла з одночасним підвищенням його техніко-економічних характеристик.
При реконструкції котла були застосовані ряд нових оригінальних технічних рішень, що дозволили забезпечити збільшення продуктивності котла.
Окрім елементів власне котла, було замінено практично все допоміжне устаткування, включаючи:
· тягодмухаючі машини (вентилятор і димосос разом з електродвигунами); · трубопроводи котла (живильний, паропровід, допоміжні лінії); · електроустаткування (шафи, пульти управління, електроприводи виконавчих механізмів і кабелі); · контрольно-вимірювальні прилади і автоматика (прилади для вимірювання температури, тиску і розрідження, витрати, рівня; автоматичні регулятори; пристрої управління і регулювання, захисту і сигналізації). При цьому замінені новими всі щити (пульти) управління на котлі.
На котлоагрегаті проведені пуско-налагоджувальні роботи, а також еколого-теплотехнічні і тепло-хімічні випробування, які підтвердили правильність ухвалених інженерно-технічних рішень.
За результатами виконаного комплексу пуско-налагоджувальних і режимно-налагоджувальних робіт видані експлуатаційні документи:
· режимна карта роботи реконструйованого котла; · карта водно-хімічного режиму котла.
Таким чином, котел забезпечений необхідним набором керівних і інженерно-технічних документів, що дозволяють організувати нормальну експлуатацію у всьому діапазоні необхідних навантажень.
ПРОЕКТ РЕКОНСТРУКЦІЇ ТУРБОУСТАНОВКИ, ЗАТ «Макіївській металургійний комбінат», м. Макіївка, Україна (2007 р.)
Виконано проект реконструкції турбоустановки АТ-25-2 ст.№1 ЦЕВС ЗАТ «Макіївський металургійний завод» наступних технологічних систем:
- головних паропроводів; - трубопроводів добірної пари; - основного конденсату; - циркуляційну; - подачі пари на ущільнення турбіни; - масляну; - регулювання турбіни; - дренажну.
Реконструкцією передбачається:
- заміна конденсатопроводів, циркуляційних трубопроводів, трубопроводів дренажів, ежекторів, заміна і встановлення конденсатних насосів, циркуляційних насосів, маслонасосів, ГПЗ, регулюючої і замочної арматури, елементів системи регулювання;
Виконано доопрацювання раніше випущеної документації елементів проточної частини турбіни ЦВД і ЦНД відповідно до вимог діючої нормативної документації.
Проектно-конструкторська документація розроблялася з урахуванням вимог ПТЕ електростанцій і мереж, Правил облаштування і безпечної експлуатації трубопроводів пари і гарячої води, а також накопиченого досвіду реконструкції аналогічних установок в металургійній промисловості України. Виконувались розрахунки трубопроводів на міцність з урахуванням всіх навантажуючих чинників (тиск, вага, температурні розширення і т.п.). Комплект робочої документації дозволяє:
- розмістити виготовлення елементів турбіни і трубопроводів на заводах-виробниках; - виконати ремонтно-відновлюючі роботи монтажною організацією; - виконати пуско-налагоджувальні роботи і режимно-налагоджувальні випробування налагоджувальному персоналу; - забезпечувати нормальну експлуатацію енергоустановки оперативним персоналом.
При розробці проектно-конструкторської документації збережена існуюча теплова схема енергоустановки, але закладені нові сучасні вузли, устаткування і елементи, що випускаються заводами-виробниками в даний час. Вдосконалено систему автоматичного регулювання, що забезпечує наступні функції:
- управління регулюючими органами під час пуску агрегату, зміна режиму роботи або його зупинення; - забезпечення тривалої роботи агрегату в регулювальному діапазоні робочих частот обертання ротора агрегату; - підтримка заданої частоти обертання з необхідним ступенем нерівномірності.
Збережена також розвинена система регенеративного підігріву живильної води, що істотно впливає на техніко-економічні показники установки.
Основні технічні характеристики турбіни типу АТ-25-2
Номінальна потужність 25МВт
Частота обертання ротора 3000 об/хв
Параметри свіжого пару: тиск температура 28кгс/см2 4000С
РЕКОНСТРУКЦІЯ КОТЛА ДЛЯ СПАЛЮВАННЯ ЛУШПИННЯ, ТОВ «Арго», сел. Руднєво, Сумська область, Україна (2005-2006 рр.)
Виконаний і упроваджений робочий проект реконструкції котельної ТОВ «Арго», сел. Руднєво, в цеху по виробництву крупи.
Проектом передбачена модернізація і установка котла типу КЕ-2,5-9 з пальником ГМ-2,5. Котел призначений для вироблення необхідної кількості насиченого пару для технологічних потреб при спалюванні лушпиння гречки і природного газу для розтоплення. Встановлення нового котла здійснено в приміщенні, прибудованому до існуючої будівлі котельної.
Проект розроблено в наступних частинах:
- конструкторській; - тепломеханічній; - будівельній; - опалювання і вентиляція; - паливопостачання; - золовидалення; - КВП і А; - електропостачання; - охорона праці і техніки безпеки.
Проектом передбачені рішення, направлені на економію тепла і палива. Робочий проект розроблено відповідно до вимог діючої нормативної документації і з урахуванням специфіки аграрного підприємства. Розроблений проект був повністю реалізований, при цьому існуюча котельна була повністю перепланована і реконструйована:
- Перенесена деаераційно-живільна установка; - Замінена хімічна система водоочищення на нову, підвищеної продуктивності; - Замінена значна частина трубопроводів котельної.
Стандартний вугільний котел типу КЕ-2,5-9, призначений для шарового спалювання, був модернізований «на ходу», при цьому організовано спалювання лушпиння гречки у вихровому псевдозрідженому шарі з установкою додаткового вентилятора.
Дана конструкція дозволяє постійно спалювати лушпиння в кількості 0,67÷0,74 т, забезпечуючи видачу насиченої пари тиском 7÷9 кгс/см2 в кількості 3÷3,3т/год, що відповідає потребам виробництва в технологічній парі вказаних параметрів. При цьому забезпечено коефіцієнт корисної дії на рівні 74-76%, тобто в межах значень для даного виду палива.
Проведені виміри шкідливих викидів показали, що за рахунок оптимізації процесу горіння палива в котлі, забезпечено допустимий рівень викидів (по СО і NOх). Видалення димових газів здійснюється в існуючу димову трубу заввишки 25 м і діаметром 530 мм, що і забезпечує нормальне розсіювання шкідливих речовин.
Котел обладнаний необхідною кількістю контрольно-вимірювальних приладів, що забезпечують нормальну роботу схем захисту і сигналізації котла.
В результаті виконаного комплексу налагоджувальних робіт забезпечена нормальна робота котла на проектних параметрах.
Таким чином, при відносно невеликих витратах, стандартний котел серійного виробництва було модернізовано «на ходу» під час монтажу, що забезпечило високу ефективність даного заходу, особливо з урахуванням можливості спалювання вторинного палива.
КОТЕЛ-УТИЛІЗАТОР КУП-100-4,1-442 З ПІДТОПЛЕННЯМ, ВАТ «Концерн «Стирол», м. Горлівка, Україна (2005-2006 рр.)
Виконано розробку нової оригінальної конструкції і постачання основних елементів котла–утилізатора типа КУП-100-4,1-445 для встановлення за газотурбінним агрегатом типа ГТЕ-25С з двигуном типа ДГ-80, виробництва ДП НВКГ «Зоря-машпроект», м. Миколаїв.
Котел-утилізатор виготовлено з транспортабельних блоків високої заводської готовності, що дозволило провести монтаж в короткий термін.
Робота котла можлива в трьох режимах:
- комбінованому, що є основним, при якому процеси генерації і перегрівання пари відбуваються за рахунок використання тепла газів газотурбінного двигуна і додатково спалюваного палива, що відходять, в пальникових пристроях котла; - автономному (при непрацюючому двигуні), коли котел працює тільки за рахунок спалювання палива в пальникових пристроях. У цьому режимі котел-утилізатор працює як звичайний парогенеруючий котел; - режим утилізації (розпалювальний), коли використовуються тільки тепло газів ГТД, що відходять. Цей режим також можливий, як вимушений, з будь-яких причин, або за відсутності споживачів пари.
Конструктивно котел виконано з двох напівтопок, в яких встановлені блоки мікрофакельних пальників, двох блоків економайзерів, випарників і пароперегрівачів.
Зважаючи на відсутність в Україні великого котлобудівельного заводу, конструювання вказаних елементів велося з урахуванням можливостей виробництва.
Барабан котла, внутрішнім діаметром 1500 мм, товщиною стінки 36 мм і довжиною циліндрової частини 8000 мм, виготовлено українським підприємством.
Пальниковий пристрій оригінальної конструкції (по два регістри мікрофакельних пальників) також виготовлений в Україні.
В процесі пуско-налагоджувальних робіт і дослідно-промислової експлуатації до конструкції котла-утилізатора вносилися зміни, направлені на підвищення надійності, економічності і рівня його експлуатації.
Так, для підвищення економічності, було додатково встановлено окремо розташований водяний економайзер.
В результаті виконаного комплексу експериментально-налагоджувальних робіт конструкція котла-утилізатора (фактично головного зразка) відпрацьована і може бути рекомендована для серійного виробництва. Вказаний котел може успішно використовуватися для встановлення за газотурбінними двигунами іноземного виробництва.
РЕМОНТ КОТЛА ВИСОКОГО ТИСКУ ТП-12-130 З РЕКОНСТРУКЦІЄЮ, ВАТ «Алчевський металургійний комбінат», м. Алчевськ, Україна (2006 р.)
Виконана реконструкція котла типу ТП-12-130 ст. №7 із заміною ступенів пароперегрівача і екранних труб нижньої частини топкової камери. При цьому проведена заміна екранних труб діаметром 60х5мм в нижній частині топкової камери.
Таким чином, на котлі замінені найбільш зношені елементи, які знижували надійність котла.
Всі роботи виконані відповідно до нормативної документації і правил устрою і безпечної експлуатації парових і водогрійних котлів. Проведена перевірка основних показників технічного стану котлоагрегату підтвердила правильність ухвалених технічних рішень. На підставі отриманих результатів заводська експертно-технічна комісія продовжила термін подальшої експлуатації котла.
Окрім цього, виконано ремонт котла (середній ремонт) в типовому об'ємі спільно з генпідрядником.
В період ремонту проведена заміна ширмового і стельового пароперегрівача. Ширмовий (радіаційний) пароперегрівач складної конструкції складається з 16 ширм:
- вісім ширм з труб діаметром 32х3,5 із сталі 20; - вісім ширм з труб діаметром 38х4 із сталі 12Х1МФ.
Стельовий (радіаційний) пароперегрівач складається з 132 змійовиків діаметром 32х3,5мм із сталі 20.
Виконані пускові роботи, спільно з експлуатаційним персоналом, підтвердили якість виконаного ремонту котла й його експлуатаційну надійність. Проведені виміри показників роботи котла дали позитивні результати, що відповідають сучасним вимогам, які пред'являються до даного типу устаткування. Шкідливі викиди також в межах норм, що і дозволило отримати дозволи інспекцій на подальшу експлуатацію котла.
Експлуатація котла протягом гарантійного періоду (12 місяців) підтвердила правильність ухвалених інженерно-технічних рішень, а також якість проведених ремонтно-монтажних робіт.
Відхилень в роботі котла за вказаний період не виявлено.
РЕМОНТЗМОДЕРНІЗАЦІЄЮКОТЛАТП-150, ЗАТ«Макіївськийметалургійнийкомбінат», м. Макіївка, Україна(2006 р.)
Завершені роботи "під ключ" по ремонту з модернізацією котла типу ТП-150 ст.№1. Проведена заміна пальників із зміною бокових екранів, заміна повітряпsдігрівача і водяного економайзера, установка двох саморегулюючих багатопаливних плоско-факельних пальників для сумісного спалювання доменного, коксового і природних газів, що забезпечують надійну і економічну роботу котла при будь-якому співвідношенні паливних газів.
Регулювання температури перегрітої пари здійснюється зміною положення факела по висоті топки. Пальник оснащується захисно-запальним пристроєм ЗЗУ-ОМС-4А-УФЦ-500 і обладнений засобами контролю розпалювального і основного факелів пальника. При застосуванні вказаних пальників одночасно з теплотехнічним ефектом має місце зниження шкідливих викидів в атмосферу.
З установкою саморегулюючих, багатопаливних плоськофакельних пальників забезпечено: підвищення економічності роботи котла, оптимізація процесу горіння палива, стабілізація температури перегрітої пари (за рахунок саморегулювання положення факелів по висоті топки), зниження низькотемпературної корозії хвостових поверхонь нагріву.
Виконаний комплекс робіт по модернізації котла в період капітального ремонту дозволив заощадити кошти і привести котел в працездатний стан, що дуже важливо в умовах ТЕЦ-ПВС метзаводу, де устаткування морально застаріле і фізично зношене. Під час капітального ремонту котла були замінені всі конвективні поверхні нагріву.
Одночасно виконано практично повне оновлення контрольно-вимірювальних приладів і автоматики з установкою нових, сучасніших, що підвищило надійність і безпеку експлуатації котла.
На момент закінчення комплексу робіт котел ТП-150 ст.№1 був найнадійнішим і оновленим на ТЕЦ-ПВС, що дозволило покрити потреби заводу в тепловій енергії і доменному дутті впродовж тривалого періоду.
Таким чином, на прикладі даного котла черговий раз підтверджено, що при одночасному спалюванні декількох видів палива найбільш оптимальною є установка плоськофакельних пальників.
Нижче наведені технічні характеристики плоськофакельних пальників, освоєних ЗАТ «НПП Інтеренерго»:
- теплопродуктивність – 5-90МВт; - паливо: доменний, коксовий, природний, феросплавний, конверторний гази і мазут (в одному пальнику); - коефіцієнт надлишку палива – α=1,03-1,05; - діапазон зміни температури перегрітої пари – 60-1200С за рахунок саморегулювання; - питома металоємність 20-30кг/МВт; - кут між верхнім і нижнім соплом – 60-1200; - рівень оксидів азоту – 40-150мг/мм3.
РЕМОНТ СИСТЕМИ ВИПАРНОГО ОХОЛОДЖЕННЯ,ЗАТ «Донецьксталь» - металургійний завод», м. Донецьк, Україна,(2006 р.)
Виконано ремонт системи випарного охолоджування (СВО) доменної печі метзаводу. При цьому замінено всі випарні панелі, а також підвідні та відвідні трубопроводи. Відремонтовано барабан-сепаратор і всю запірну і регулюючу арматуру. При ремонті СВО самостійно було виготовлено трубопроводи і системи їх кріплення, а також різні металоконструкції. Відновлено газопровід природного газу на повітрянагрівачі і проведено ремонт ділянки газопроводу «чистого» доменного газу. Проведений відновлюючий ремонт і посилення металоконструкцій.
При ремонті СВО особлива увага приділялась барабану-сепаратору, на якому виконувалися наступні види робіт:
- відключення трубопроводів заглушками; - зняття і ремонт арматури, вимірювальних приладів і запобіжних клапанів; - відкриття люків, очищення внутрішньої поверхні барабана та її огляд; - ремонт виявлених дефектів підзварюванням і подальшою зачисткою; - остаточна збірка, зняття заглушок і введення в експлуатацію.
При ремонті барабана-сепаратора і заміні панелей, фахівці чітко керувалися технічною документацією, розробленою УкрДНТЦ «Енергосталь», яка є головною (спеціалізованою) організацією для даного виду устаткування.
Підвідні та відвідні трубопроводи виготовлені та змонтовані відповідно до Правил облаштування і безпечної експлуатації трубопроводів пари і гарячої води.
Вся система після закінчення збірки піддана гідравлічному випробуванню, яке підтвердило якість виконаних робіт відповідно до вимог технічної документації. Після закінчення всіх робіт доменна піч запущена в експлуатацію. В період гарантійного терміну експлуатації (12 місяців) відмов не було, претензій і рекламацій від замовника не надходило.
КОТЕЛ-УТИЛІЗАТОРЗАГАЗОПОРШНЕВИМАГРЕГАТОМ WILSON PG1250, Підприємство«Енергія–Поділля», м. Хмельницький, Україна(2006 р.)
Електростанція збудована на базі газопоршневого двигуна типу PG1250В. Розроблена проектно-конструкторська документація і поставлено основне теплотехнічне устаткування: водогрійний утилізатор і підігрівач мережевої води. Промислова експлуатація установки протягом 12 місяців підтвердила правильність ухвалених інженерно-технічних рішень.
Технічна характеристика теплоутилізатора:
Теплопродуктивність - 0,7 (0,6) МВт (Гкал/год)
Тиск води на виході з котла - 0,47 (4,7) МПа(кг/см2)
Температурний графік - 74-80 ºС
Площа поверхні нагріву - 74,4 м2
Коефіцієнт корисної дії - 76,1 %
Габаритні розміри - 3570 х 1400 х 1000 мм
Маса металу під тиском - 3500 кг
Опис конструкції теплоутилізатора:
Теплоутилізатор ТУВ-0,6 – жаротрубний, горизонтальної компоновки, в блоковому, газощільному виконанні з дренуємими поверхнями нагріву.
Теплоутилізатор складається з конвективного пучка в циліндровому кожусі діаметром 920 мм, підхідного і відвідного газоходів, байпасного клапану на газопідхідному пристрої й опорній конструкції.
Основним елементом теплоутилізатора є конвективний пучок. Площа поверхні нагріву 74,4 м2.
Конструкція конвективного пакету забезпечує вільно направлене переміщення пакету в результаті теплових розширень.
Аеродинамічний опір тракту скидних газів від моторгенератора до виходу з димової труби при роботі в номінальному режимі складає 2000 Па.
Стислий опис пристрою і принципу роботи теплоутилізатора ТУВ-0,6:
Теплоутилізатор ТУВ-0,6 (далі по тексту - ТУВ) встановлюється за газогенератором.
До складу ТУВ входять:
- Конвективний пакет ТУВ з газоходами, байпасним клапаном і трубопроводами в межах теплоутилізатора; - Суміжна шафа (електротехнічна і КВП і А).
РЕМОНТКОТЛАІНОЗЕМНОГОВИРОБНИЦТВА, Львівськеміськекомунальнепідприємство«Львівтеплоенерго», ТЕЦ-1, котелфірми«Борзиг» ст.№9, м. Львів, Україна(2006 р.)
Виконано ремонт котла із заміною водяного економайзера новим, власного виготовлення. Виконання робіт на котлі іноземного виробництва мало певну складність у зв'язку з наявністю конструктивних особливостей поверхонь нагріву. Розроблені оригінальні технічні рішення, що дозволили забезпечити надійність конструкції водяного економайзера і можливість подальшої експлуатації котла.
Всі роботи виконані відповідно до нормативної документації і правил устрою і безпечної експлуатації парових і водогрійних котлів. Проведена перевірка основних показників технічного стану котлоагрегату підтвердила правильність ухвалених технічних рішень.
Весь комплекс робіт виконаний з відстроченням платежу на 6 місяців, наданого власникові устаткування – Львівському міському комунальному підприємству «Львівтеплоенерго».
При ремонті виконано наступні роботи:
· виготовлення змійовиків водяного економайзера; · виготовлення деталей кріплення водяного економайзера; · виготовлення екранів, труб конвективного пучка і пароперепускних труб; · виготовлення стельових труб водяного економайзера; · монтаж знов виготовлених елементів котла; · ремонт котла (середній ремонт в типовому об'ємі); · контроль якості виготовлення (ультразвуковий контроль, гідравлічні випробування).
Виконані пускові роботи спільно з експлуатаційним персоналом підтвердили якість виконаного ремонту котла і його експлуатаційну надійність. Проведені виміри показників роботи котла дали позитивні результати, відповідно до сучасних вимог, що пред'являються до даного типу устаткування. Шкідливі викиди також в межах норм, що і дозволило отримати дозволи інспекцій на подальшу експлуатацію котла.
Експлуатація котла в строк гарантійного періоду (12 місяців) підтвердила правильність ухвалених інженерно-технічних рішень, а також якість проведених ремонтно-монтажних робіт. Відхилень в роботі котла за вказаний період не виявлено.
У цей же період на ТЕЦ-1 нами були замінені головні трубопроводи живильної води (№ 1 і № 2) діаметрами 219х8 мм, 159х6 мм.
Виконаний комплекс робіт підвищив експлуатаційну надійність енергоустаткування Львівської ТЕЦ-1.
Є питання? Залишіть заявку інженеру-проектувальнику!
Інженер проконсультує вас, допоможе з вибором і відповість на ваші питання
ВИГІДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО
1
Досвід
Позитивний 19-ти річний досвід на ринку в складних інжинірингових проектах
2
Офіційний партнер
Офіційний представник ключових виробників основного обладнання світової якості MWM та Ascentec та технологічних рішень
3
Комплексний підхід
Повний комплекс відповідальності в одній особі від проектування до сервісного обслуговування, у нас працюють досвідчені спеціалісті для виконання складних і комплексних проектів
4
Гарантії та сервіс
Гарантійні зобов'язання, сервісне обслуговування і технічний супровід замовника після введення об'єкта в експлуатацію